Recep Tayyip Erdoğan’ın “Şayet milletimiz tamam derse ancak biz o zaman kenara çekiliriz.” demesinin ardından başlatılan #Tamam etiketleri sosyal medyada yaygınlaşmaya başladı. Ardından da karşıt düşünceli insanlar da bir o kadar #Devam etiketleriyle gönderiler paylaştılar.

Ama tabiki şuan siyaset yapmayıp konuyu başka bir tarafa çekmek istiyorum. Sosyal medyanın gücü artık aynı ırktan insanları birbirine düşman yapacak seviyelere geldi maalesef. Hatta buna bazı siyasetçilerimiz de katılıyor bkz.

Pek aktif olarak twitter kullandığım söylenemez. Fakat yine de takip etmeye çalışıyorum gündemi. #Tamam etiketi altında Osmanlı’ya sövenler mi dersiniz #Devam etiketi altında Atatürk’e sövenler mi dersiniz her şey var. Ya arkadaşım senin atan hem Osmanlı hem Atatürk değil midir? Bunu kabullensen belki de herşey daha güzel olacak. Ülkenin bölünmesini isteyen onca kuvvet varken ekmeklerine yağ sürmek değil midir bu. Ülkenin gelişmesi için tek parmağını oynatmayan insanlar sosyal medya aracılığı ile birbirlerine saldırıyorlar. Rica ediyorum biraz düşünerek hareket edin ve zarar vermeyin ülkeye.

Dayının Sözleri

Ak partiyi çılgınca savunan bu dayıya bende güldüm kabul ediyorum. Fakat olayın diğer tarafından bakınca insanların birbirlerine karşıt görüş olması vatan hainliği ile ilan edilmesine kadar gidiyor. Bu videodan ülkedeki karşıt görüşlü insanların birbirlerine karşı olan tutumlarının ne seviyelere geldiğini görebiliyoruz.

Kendi insanlarımıza düşman olmayı bırakmaya tamam demezsek, ülke olarak geri gitmeye devam ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.